Znalezione Exploity na Nintendo Switch

      Brak komentarzy do Znalezione Exploity na Nintendo Switch

Exploit to nic innego jak dziura w oprogramowaniu, która umożliwia uruchomienie innego programu/aplikacji wewnątrz systemu, który nie był do tego przygotowany. Powoduje to uruchomienie dodatkowych funkcji i kodu, który programiście nie przewidzieli.

  • Jamais Vu – tylko dla konsol z oprogramowaniem 1.0
  • Deja Vu – na ten moment exploit nie jest wydany i chodzą słuchy, że hakerzy czekają na wejście nowych płyt głównych aby sprawdzić czy nintendo nie zablokowało tej dziury w oprogramowaniu. Z dużym prawdopodobieństwem będzie możliwość obejścia zabezpieczeń również z patchowanimi konsolami. Z materiałów można też wywnioskować, że działa na konsolach z patchem i softem 4.1.
  • PegaSwitch – exploit tylko dla konsol do softu 3.0. Instalacja polega na przygotowaniu środowiska w unix i wgraniu dowolnego oprogramowania/kodu. Do działania wymaga update do softu 3.0 więc potrzeba kopie gry np. Pokken Tournament Deluxe
  • Fusee Glee – do uruchomienia potrzebuje przejść w RCMmode( jak to zrobić jest w innym wpisie) + aplikacja do wgrania Payload i tutaj mamy wiele możliwości do wyboru – telefon z androidem, telefon z iOS, przeglądarka internetowa, aplikacja na windows itd. Exploit jest obecnie najlepszym wyjściem dla tych co interesują się homebrew a pozwala na bardzo dużo i jest prosty do uruchomienia. Niestety ale po wejściu aktualizacji konsol od czerwca 2018 już trzeba sprawdzać czy konsola nadaje się do modyfikacji czy nie.

Posiadając Switch, który jest podatny na Exploit Fusee Glee mamy dostęp do nieograniczonych możliwości bo programiści prześcigają się w pisaniu oprogramowania i na ten moment mamy wiele emulatorów, dodatkowych funkcji i ciekaw i ciekawych aplikacji.

W tym momencie czekamy na pojawienie się Deja Vu z tego względu, że jest to prawdopodobnie bez wymaganych dodatkowych modyfikacji a uruchomienie będzie przez przeglądarkę wchodząc do eshop od Nintendo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *