Wymiana pamięci NAND w Nintendo Switch z 32GB na 256GB

Przeglądając dzisiaj REDDIT i wątek dotyczący Nintendo Switch trafiłem na zdjęcie gdzie użytkownikowi udało się zamienić fabryczną pamięć eMMC. Standardowo w konsoli zainstalowane jest 32GB pamięci i podobno jest to standardowa kość flash, którą można kupić na wielu chińskich serwisach. Cały proces jest dość skomplikowany dlatego pozwolę sobie na ten moment tylko podesłać linki do 2 wpisów ponieważ oba przedstawiają jak samemu przygotować taką przeróbkę i krok po kroku opisują co zrobić.

Na ten moment nie zdecyduje się aby sam tego dokonać bo nie jest to mi do niczego potrzebne a z tego co wyczytałem to konsola wczytuje się szybciej i działa ogólnie płynniej. Jest też więcej miejsca bo aż 256GB.

W skrócie cały proces wygląda tak, że robimy kopie zapasową całego systemu switch a następnie rozbieramy konsole i lutujemy do płyty głównej nową pamięć. System nie znajdzie jednak dodatkowego miejsca u musimy użyć rożnych programów aby dostosować nową kartę eMMC do konsoli. Po formacie i przywróceniu systemu konsoli powinna się pojawić dużo większa pojemność.

Podane informacje nie były testowane przezemnie dlatego wszystkie czynności robisz na swoją własną odpowiedzialność. Może to trwale uszkodzić konsole czyli zrobić tak zwany brick.

Poniżej linki i jeśli ktoś będzie w stanie to zrealizować to proszę o komentarz. Z czasem może zrobię aktualizację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *