Te gry komputerowe przejdą do historii

      Brak komentarzy do Te gry komputerowe przejdą do historii

Te gry komputerowe przejdą do historii

Co jakiś czas pojawiają się na rynku gier video takie produkcje, które rozpalają wyobraźnię graczy na całym świecie. W momencie premiery ciężko jest przewidzieć, czy dany tytuł odniesie spektakularny sukces. Ważna jest fabuła, stopień skomplikowania rozrywki oraz grafika. Jednak wszystkie te składowe muszą być połączone w bardzo wyważony sposób. Jeśli gra się spodoba, to zaczynają masowe interesować nią zarówno profesjonalni gracze, jak i nowicjusze, którzy mogą dołączyć do teamu zapaleńców. Które z tytułów ukazujących się do tej pory z pewnością przejdą do historii?

League of Legends

Gra, czyli popularny LOL liczy sobie już 10 lat. Statystyki mówią, że każdego miesiąca do rozgrywek loguje się choć raz 115 milionów miłośników. Tytuł miał premierę w 2009 roku. Akcja rozgrywa się na mapie Summoner’s Rift, która jest jedyną planszą w grze dostępną na zawodowym poziomie. Naprzeciwko siebie stają dwie pięcioosobowe drużyny, próbujące zniszczyć Nexus drużyny przeciwnej. Podczas walki muszą pokonać różnorodne przeszkody i stoczyć bitwę z potworami czyhającymi na nich w dżungli. 

Minecraft

Ta gra zrobiła prawdziwą rewolucję. Jej proste zasady i nieskomplikowana grafika zupełnie nie pasowały do rozbudowanych światów tak popularnych po roku 2000. Gracze losowo generują świat i toczą w nim rozgrywkę. Celem jest jedynie przetrwanie. Gracz może atakować pojawiające się wrogie istoty, zbierać surowce czy wytwarzać przedmioty. Dodatkowe sposoby na ulepszenie rozgrywki można znaleźć w takim serwisie, jak grywalnia.pl

FIFA

To najpopularniejszy tytuł należący do kategorii gier sportowych. Przed ekranem komputera, czy też na konsoli można wcielić się w zawodników rozgrywających mecze piłki nożnej. W kolejnych edycjach do współpracy zapraszane są największe gwiazdy światowego footballu, jak Leo Messi, Cristiano Ronaldo czy Kylian Mbappé. Podnosi to jeszcze bardziej atrakcyjność rozrywki. 

The Sims

Czy słysząc, że symulator prawdziwego życia znajdzie fanów na całym świecie bylibyście w stanie uwierzyć, że to prawda? Co może być bowiem ciekawego w rozgrywce, która przenosi na ekran komputera codzienne czynności? Pierwotna wersja z 2000 roku w Stanach Zjednoczonych była wówczas najlepiej sprzedającą się grą – zakupiono aż 1,77 miliona egzemplarzy. Od tej pory wyszło już kilkanaście edycji i dodatków. Nic nie zapowiada końca tej przygody. A Ty stworzyłeś już swojego Sima, a może masz nawet pod opieką całą wirtualną rodzinę? 

Need for speed

To klasyka dla wszystkich fanów wyścigów i motoryzacji. To jedne ze starszych tytułów, bo jego premiera miała miejsce już w 1994. Od tej pory fani na całym świecie bezpiecznie wciskają gaz do dechy 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *