Nowa wersja Nintendo Switch Pro

      2 komentarze do Nowa wersja Nintendo Switch Pro

Kilka dni temu świat obiegła informacja, że Nintendo zarejestrowało w FCC informację o nowej wersji. Nie ma jeszcze oficjalnych przecieków ale z tego co udało się wyczytać to konsola będzie miała więcej pamięci RAM i lepszy układ SoC. Powinno to przełożyć się na wyświetlenie obrazu w lepszej jakości(kto wie, może nawet 4k). Niestety nic więcej nie wiadomo tak samo jak nie znana jest nazwa kodowa. Na potrzeby tego wpisu nazwaliśmy ją wersją PRO. Zapewne będzie to dokładnie ta sama konsolka tylko ulepszona bazując na doświadczeniu konkurencji, która też wypuściła takie lepsze wersje.

2 comments on “Nowa wersja Nintendo Switch Pro

 1. marcinek

  @”w lepszej jakości(kto wie, może nawet 4k)”.
  Bez przesady.
  Obecnie SoC Switcha nie radzi sobie z 480p w wielu tytułach. 4k nie jest pewne w każdym tytule na PS5 i XSX, więc jest praktycznie niemożliwe aby ktokolwiek był w stanie umieścić wydajny układ graficzny generujący współczesną, wymagającą grafikę 4k w urządzeniu mobilnym bez źródła zasilania 300W lub więcej.

  Po zakupie ARMa przez Nvidię można się spodziewać wzrostu wydajności, moze nawet nowy SoC dorówna XOS lub PS4 ale to również znaczyłoby wzrost zapotrzebowania na moć , minimum dwukrotną.

  Reply
  1. kozerus Post author

   wiadomo. Poczekajmy do oficjalnej prezentacji ale mając na uwadze obecną moc Switch to zakładam, że będzie to coś jak obecna generacja XO i PS4.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *