Microsoft zapowiada nowego Xbox Series X – Nowa generacja konsol

Microsoft zapowiedział nowego Xbox’a na targach co można było się spodziewać bo konkurencja od Sony czyli PS% też ostatnio została zaprezentowania. Wiadomo było od dłuższego czasu, że nowy X będzie potężny bo poprzednia odświeżona wersja biła wszystkie konsole. Z przecieków to nowa generacja będzie miała nazwę XBOX Series X czyli kolejny raz bez analogi do wcześniejszego ONE czy poprzednika 360.

Bebechy nowego potwora to podobno 4 krotnie mocniejszy XBOX ONE X a jak wszyscy wiemy to był to wydajny sprzęt. Obsługa 4K w stałych 60FPS czy też możliwość podniesienia klatek na sekundę do 120. Obsługa nawet wyświetlania obrazu 8K(kto ma taki TV obecnie?) i z nowości to przebudowany lekko kontroler z funkcjami znanymi z Dual Shock’a nowego.

Wszystko zapowiada się rewelacyjnie a sama konsola to całkowicie nowy design bo wygląda jak wielkie pudło i niektórzy się śmieją, że to oczyszczacz powietrza od majfrendów z chin. Nie zmienia to faktu, że jestem mega ciekawy jak to wyjdzie w praniu bo wygląda to rewelacyjnie. Zapowiedziano też grę na start czyli HellBlade 2 wraz z krótkim filmem, który wchodzi do głowy.

Konsola ma się pojawić w wakacje 2020 więc czekamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *