In-Home-Switching – Streaming gier z PC/PS4 na konsole Switch

Użytkownik jakibaki podzielił się z nami najnowszym programem do streamowania gier z różnych platform takich jak PC czy PS4. Przygotowany program przechwytuje obraz z PC czy RemotePlay z PS4 a następnie udostępnia i przesyła do aplikacji na Switch, która wyświetla uruchomioną grę. Kontrolery JoyCon są traktowane przez Windows jak pad do XBOX’a dlatego nie ma problemu z wygodnym graniem.

Całość jest uruchamiana na PC dlatego do uruchomienia wymagany jest Windows 8 i wyższy. Z przedstawionych informacji wynika, że gry działają nawet w 720P i do 60 klatek na sekundę co jest wynikiem rewelacyjnym idealnym do płynnego grania. Opóźnienia w przesyłaniu obrazu są poniżej 0,1 sekundy czyli praktycznie nieodczuwalne. W przypadku kiedy jest inaczej to wystarczy zresetować ustawienia i wszystkie uruchomione aplikacje. Na ten moment są problemy z dźwiękiem ale to pewnie kolejne wydania uporają się z tym problemem.

Do gry potrzebna jest konsola Switch w trybie RCM z uruchomionym CFW Atmosphere lub Kosmos. Po zainstalowaniu wszystkich sterowników na PC i aplikacji na Switch łączymy się przez wifi PC-Switch a następnie uruchamiamy grę.

Na przyszłość plany zakładają dodanie pełnej obsługi dźwięku, obsługę innych platform takich jak MACOS, Linux, obsługę wielu kontrolerów, obsługę myszy i poprawę wydajności.

Resident Evil 2 Remake – Remote Play na Nintendo Switch
Uncharted 4 – Remote Play na Switch

Jak widać chodzi to płynnie i można pograć kładąc się spać. Oczywiście do grania konsola PS4 musi być uruchomiona z tym, że zawsze możemy wrócić przed TV.

Cały opis jak uruchomić na
https://github.com/jakibaki/In-Home-Switching

w razie pytań zapraszam to mogę też pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *